Вкрай складна ситуація в Україні з постійними відключеннями мережевого електропостачання змушує людей швидко пристосовуватися і шукати альтернативи. Сьогодні в топі продажів павербанки для смартфонів, телефонів і планшетів, які просто змітають з прилавків, а також бензинові або дизельгенератори для газових котлів, морозильних камер, кондиціонерів та іншої досить потужної побутової техніки. Проте мало хто знає, що існує ще один корисний пристрій на випадок вимкнення електрики, який являє собою щось середнє між потужними павербанками та генераторами початкового рівня. У цій статті ми розповімо про те, як вибрати зарядну станцію, які критерії для цього треба враховувати і взагалі які пристрої для чого підходять?
Отже, зарядна станція для дому як вибрати?
Що являють собою зарядні станції і якими вони бувають?
Фактично зарядні станції для дому являють собою потужні павербанки, функції яких не обмежуються лише зарядкою смартфонів, планшетів або ноутбуків. У своїй конструкції така станція має потужну акумуляторну батарею, спеціальний зарядний пристрій та інвертор, які зібрані в єдиному корпусі.
Як видно, зарядні станції так само, як і павербанки, мають акумулятор, однак ці пристрої набагато потужніші і розраховані на живлення різноманітної домашньої техніки. Можна сказати, що зарядна станція - це потужний мобільний генератор, який не потребує бензину або дизпалива, під час роботи не гуркотить, не виділяє вихлопні гази та є абсолютно екологічно чистим, що, у свою чергу, дає змогу використовувати його всередині житлового приміщення або офісу. Саме тому будь-яку зарядну станцію з ваевненістю можна назвати «золотою серединою» між павербанками та електрогенераторами. Зарядні станції компактні, мобільні, екологічні та здатні вирішувати проблеми живлення різноманітних побутових електроприладів в разі частих відключень і тривалої відсутності електрики.
Як вибрати зарядну станцію? Головні критерії вибору
Потужність
Напевно, головною характеристикою та одночасно водночас основним критерієм під час вирішення питання, яку зарядну станцію вибрати, є потужність пристрою. Станції, що випускаються сьогодні, можна умовно поділити на три категорії:
- малої потужності;
- середньої потужності;
- високопотужні.
1. Малопотужні. Пристрої, потужність яких може перебувати у межах від 200 до 800Вт. Їх можна застосовувати для зарядки груп мобільних гаджетів, живлення побутових приладів і навіть телевізора. Проте розраховувати на тривале функціонування крупної техніки при використанні малопотужних зарядних станцій не варто.
2. Середньої потужності - до 2кВт. Пристрої з такими характеристиками здатні забезпечувати роботу, наприклад, для побутового холодильника або бойлера протягом до 4-х годин. Звісно, вартість таких зарядних станцій вища за генератори, проте вони значно перевершують їх за такими критеріями, як функціональність і практичність.
3. Високопотужні - від 2 до 5кВт. Пристрої з цієї категорії здатні забезпечити автономним електропостачанням загалом квартиру або заміський будинок, їх використовують для заряджання електромобілів, живлення насосів, оргтехніки, холодильних скринь в магазинах тощо.
Як вибрати зарядну станцію для будинку за потужністю?
У загальному разі розрахунок зводиться до визначення загальної потужності всіх споживачів (гаджетів, техніки тощо). Пристрій повинен мати трохи більшу потужність, ніж розрахункова характеристика. Водночас є одна тонкість. Слід визначати дві потужності кожного приладу - пускову та робочу. Перша (пускова) - це кількість енергії для запуску електроприладу, друга (робоча) - енергія, необхідна для роботи приладу після його запуску.
Наведемо приклад. Як вибрати зарядну станцію для квартири і зокрема для забезпечення роботи холодильника? Розрахунок зводиться до декількох кроків:
- відкриваємо технічну документацію необхідної моделі;
- знаходимо параметр R - робоча потужність;
- потім множимо це значення на 3 і отримуємо пускову потужність - S.
Наприклад, робоча потужність холодильника становить 400 Вт. Тоді пускова потужність S дорівнюватиме 3R, тобто 400×3=1200 Вт. Отже, для живлення холодильника потужністю 400 Вт потрібна портативна зарядна станція потужністю не менше ніж 1.2 кВт.
Для полегшення розрахунків наводимо таблицю.
Енергоємність зарядної станції
Цей параметр перебуває в залежності від ємності акумулятора, встановленого в зарядній станції, а також від загальної потужності приладів, що підключаються до неї. Інакше кажучи, енергоємкість зарядної станції – це кількість енергії, що «віддається» за певний проміжок часу, вираженої у ватах (Вт). Наприклад, акумулятор ємністю 100 Вт*год в ідеальних умовах може забезпечити роботу електроприладу потужністю 100 Вт протягом однієї години. На практиці це значення завжди трохи менший, оскільки не враховується коливання температури навколишнього середовища, ступінь зношення акумулятора тощо.
Принцип вибору за цим параметром простий – чим більша ємність зарядної станції, тим довше вона працюватиме без підзарядки.
Функціонал та додаткові характеристики зарядної станції
Перед тим як вибрати зарядну станцію важливо звернути увагу на інші критерії, а саме:
- типи роз'ємів і їхню кількість;
- наявність вбудованого дисплея;
- функція швидкого заряджання;
- можливість підзаряджати станцію не тільки від мережі, але й від сонячної батареї;
- індикатор заряду;
- захист від перегрівання або від стрибків напруги;
- комплектація різноманітними адаптерами та перехідниками;
- мобільність (габарити та вага);
- якість матеріалів;
- гарантійний строк служби;
- ціна.
Як приклад портативної зарядної станції, яка користується підвищеним попитом завдяки ефективному співвідношенню «ціна-якість», можна навести модель Power Station IBD-300Wh, представлену на нашому сайті.
Ця зарядна станція вирізняється портативністю, багатофункціональністю та заряджається як від мережі, так і від сонячної панелі.
Зверніть увагу! В каталозі MobiVibe крім зарядної станції можна придбати окремі акумулятори різноманітного призначення та безліч інших аксесуарів. Вся представлена продукція сертифікована, має гарантії і може бути доставлена в будь-яке місто України.